Mebloartmanufaktura.pl

+48 602 247 354

Kontakt

M . A . M meble niepowtarzalne
MEBLO-ART MANUFAKTURA

NIP: 9581010759
REGON: 190632787

Andrzej Treppa
ul.Działowskiego 12/1
81-202 Gdynia

+48 602 247 354
info@mebloartmanufaktura.plMeble stylowe – propozycje i projekty

Komoda RTV w stylu secesyjnym

Paleta wybarwień

Mebel zaprojektowany i wykonany jako komoda na sprzęt audio-video. Ideą projektu było stworzenie designerskiego, klasycznego mebla w stylu secesyjnym, mogącego pełnić współczesne – nowe, nieznane w tamtych czasach funkcje. Rozwiązanie to umożliwia miłośnikom mebli klasycznych, czy kolekcjonerom antyków, a jednocześnie melomanom i fanom sztuk audiowizualnych, zakup lub zamówienie mebla o tym przeznaczeniu, który dobrze się wkomponuje zarówno pośród mebli klasycznych, jak i antyków, a ustawiony w pomieszczeniach o nowoczesnej linii wzorniczej, może być swego rodzaju perełką – przełamując trendy panujące w dzisiejszym surowym minimalistycznym wzornictwie.

Mebel w całości wykonany z materiałów ekologicznych: z masywu dębowego i płyty stolarskiej drewnianej, fornirowanej naturalną okleiną dębową. Konstrukcja mebla umożliwia ustawienie sprzętu audio-video (amplituner i odtwarzacz DVD ) na półce znajdującej się w centralnej częsci komody. Miejsce pod półką przeznaczone jest na umieszczenie głośnika centralnego zestawu akustycznego 5.1. Tylna ścianka mebla posiada niezbędne otwory przelotowe na wszystkie przewody, dając możliwość niewidocznego z zewnątrz podłączenia między sobą poszczególnych urządzeń audio-video. Ścianka ta, w środkowym członie mebla w stosunku do tylnej krawędzi komody jest cofnięta o 10 cm. tworząc wnękę w której zainstalowana jest listwa zasilająca wyposażona w pięć gniazd. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia bezproblemowe i co ważne – niewidoczne podłączenie wszystkich urządzeń od tyłu mebla i po wykonaniu tych czynności przysunięcie całości do ściany. W bocznych przestrzeniach za drzwiczkami znajdują się półki na płyty DVD. Na życzenie klienta, zamiast półek, boczne szafki mogą zostać wyposażone w umieszczone za drzwiczkami drewniane szufladki zainstalowane na kulowych prowadnicach, które łącznie pomieszczą 600 płyt CD. Wykończenie powierzchni najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: bejca olejna, podkład szelakowy ciężki – jedna powłoka, politura szelakowa, lub twardy olejowosk półpołysk – dwie powłoki. Istnieje możliwość wybarwienia według palety barw firmy Fiddes&Son, jak również wykonanie mebla w nieco innych wymiarach, zachowując niezbędne proporcje.

Jest to mebel unikatowy, wytwarzany jako pojedyncze sygnowane kolejnym numerem egzemplarze, meblem o niepowtarzalnym uroku.

Komoda - szkice poglądowe i rysunki konstrukcyjne.

Paleta wybarwień

Projekt komody nawiązujący w swej formie do dawnych bieliźniarek Vertico. Konstrukcja drewniana – masyw olchy lub dębiny, płyta stolarska fornirowana naturalną okleiną. Mebel zaprojektowany w kilku wariantach mogąc spełniać wielorakie funkcje. W pierwszej wersji, jako typowa bieliźniarka gdzie wnętrze jest wypełnione wyłącznie pólkami, w kolejnej wnętrze zmodyfikowane o wstawienie w połowie wysokości jednego rzędu szuflad i w trzeciej z przeszklonymi drzwiami. Oczywiście na życzenie klienta, przeszklone drzwi można wykonać w każdym z wariantów, jak równierz drzwi płycinowe o konstrukcji ramowej, gdzie płyciny mogą zostać ozdobione płaskorzeźbami o motywach roślinnych. Równie dobrze będzie prezentować się mebel gdzie drzwi zostaną pominięte, szczególnie w przypadku wariantu z dwiema szufladami. Ten reprezentacyjny mebel doskonale się sprawdzi jako witryna czy mała biblioteka i może być ozdobą salonu jak i gabinetu czy kancelarii. Szlachetne wykończenie powierzchni najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: bejca spirytusowa, podkład szelakowy ciężki – jedna powłoka, politura szelakowa – lub twardy olejowosk półpołysk – dwie powłoki. Istnieje możliwość wybarwienia według palety barw firmy Fiddes&Son, jak również wykonanie mebla w nieco innych wymiarach, zachowując niezbędne proporcje.

Klasyczna biblioteka – szkice poglądowe i rysunki konstrukcyjne

Paleta wybarwień

Mam przyjemność zaprezentować projekt klasycznej biblioteki w stylu angielskim. Konstrukcja drewniana – olcha lub dębina, płyta stolarska fornirowana naturalną okleiną, lub okleiną modyfikowaną – około 60 gatunków – również egzotyczne. Zastosowanie naturalnej okleiny modyfikowanej w przypadku mebli do biblioteki ma swoje głębokie uzasadnienie. W miarę rozrastania się pozycji bibliofilskich, rozbudowując meble do biblioteki nawet po kilku czy kilkunastu latach, mamy gwarancję dopasowania okleiny do wcześniej wykonanych mebli. Istnieje bowiem stuprocentowa powtarzalność wzoru naturalnej okleiny modyfikowanj, co w przypadku oklein niemodyfikowanych, jest praktycznie nieosiągalne. Możliwość zamówienia mebli w każdej konfiguracji, z możliwością dopasowania do każdego pomieszczenia niezależnie od długości wysokości czy kształtu. Jest to konstrukcja modułowa dająca nieograniczone pole możliwości w kreacji przestrzeni. Szlachetne wykończenie powierzchni najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: bejca spirytusowa, podkład szelakowy ciężki – jedna powłoka, politura szelakowa - lub twardy olejowosk półpołysk – dwie powłoki. Ta wysokiej klasy biblioteka szczególnie dobrze prezentuje się wybarwiona białą bejcą wodną – Fiddes Water Stain White – pozwalającą na uzyskanie intensywnej białej barwy wszelkich gatunków drewna.

Szafa w stylu secesyjnym

Szkice poglądowe i rysunki konstrukcyjne

Zapraszam do zapoznania się z autorskim projektem szafy garderobianej w stylu secesyjnym, wzorowanej na najpiękniejszych ikonach meblarstwa tamtego okresu. Konstrukcja mebla skrzyniowo ramowa wykonana w oparciu o najwyższej klasy materiały: masyw drewna dębowego, drewniana płyta stolarska fornirowana naturalną okleiną dębową. Drzwi mebla o konstrukcji ramowo płycinowej. Jest to szafa posiadająca trzy skrzydła drzwiowe, bardzo pojemna. Na jej drzwiach środkowych znajduje się lustrzana tafla z podwójnie fazowanego szkła. Wewnątrz szafy, za skrzydłem środkowym, mieszczą się dwie półki i drążek na długie ubrania. Drzwi po lewej i prawej stronie, w górnej i dolnej części rozdzielone szufladami, zaś płyciny dolnych drzwi są zdobione ręcznie wykonanymi aplikacjami o motywach roślinnych, tak charakterystycznych dla wzornictwa secesji. Za drzwiami po lewej stronie w górnej i dolnej części znajdują się pojemne półki, a za drzwiami w górnej części po prawej stronie drążek na krótszą garderobę i półki w części pod szufladą. Wykończenie powierzchni - jak w poprzednich projektach – najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: bejca spirytusowa, podkład szelakowy ciężki – jedna powłoka, politura szelakowa – lub twardy olejowosk półpołysk – dwie powłoki. Istnieje możliwość wybarwienia według palety barw firmy Fiddes&Son, jak również wykonanie mebla w nieco innych wymiarach, zachowując niezbędne proporcje.

Modyfikacja powyższego projektu

Wprowadzone zmiany polegają na innym rozplanowani przestrzeni z zachowaniem tej samej linii wzorniczej. Szuflada umieszczona w środkowej części, a za drzwiami nad i pod szufladą umieszczone są półki. Drzwi po lewej i prawej stronie pełne –płycinowe, lub z fazowanym lustrem. Za drzwiami drążki na długą i krótką garderobę oraz półki.

Biblioteka secesyjna opracowana na bazie projektu szafy secesyjnej

Zestaw – szafa i biblioteka w stylu secesyjnym

Paleta wybarwień