Mebloartmanufaktura.pl

+48 602 247 354

Kontakt

M . A . M meble niepowtarzalne
MEBLO-ART MANUFAKTURA

NIP: 9581010759
REGON: 190632787

Andrzej Treppa
ul.Działowskiego 12/1
81-202 Gdynia

+48 602 247 354
info@mebloartmanufaktura.plMeble stylowe – wybrane realizacje

Kuchnia I

Kuchnia w stylu eklektycznym. Drewno olchowe wybarwione rustykalną bejcą, patynowane z przetarciami. Wykończenie powłoki – bejca spirytusowa, glazura olejna i wosk, renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son. Zastosowanie takiego wykończenia pozwala podkreślić naturalne piękno drewna i uzyskać efekt nieosiągalny przez produkty lakiernicze. Naturalne dębowe blaty, wykończone techniką olejowania drewna dającą trwałą niezniszczalną powłokę bardzo łatwą w pielęgnacji. Dębowy blat wykończony w tej technologii, cechuje się estetyczną i bardzo przyjemną w dotyku powłoką pozwalającą oddychać drewnu.

Komoda

Mebel zaprojektowany i wykonany jako komoda na sprzęt audio-video. Ideą projektu było wykonanie nowego mebla, który z oryginalnym kredensem secesyjnym ma stanowić nierozerwalnie jeden komplet, tak pod względem stylu jak i lini wzorniczej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o detale, czego owocem jest pieczołowicie, ręcznie wykonana ornamentyka – tak charakterystyczna dla okresu secesji – motyw winorośli, winogron i jabłek. Mebel wykonany z masywu dębowego i płyty stolarskiej drewnianej – nie wiórowej, fornirowanej naturalną okleiną dębową – niemodyfikowaną. Wykończenie powierzchni najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: bejca spirytusowa, podkład szelakowy ciężki – jedna powłoka, twardy olejowosk półpołysk – dwie powłoki.

Kuchnia II

Nawiązująca do stylistyki zakopiańskiej zaprojektowana na podstawie oryginalnych wzorów i wykonana przez Meblo-art Manufaktura drewniana kuchnia w jednym z mieszkań w Gdyni. Meble wykonane w całości z masywu drewna olchowego, natomiast pomieszczenie zostało wykończone w drewnie sosnowym, odzwierciedlając góralskąj izbę. Drewniane belki podsufitowe wykonano na wzór sosrębów, a obłożone szerokomi deskami ściany odwzorowują stosowane w budownictwie podhalańskim drewniane płazy. Uzupełniające dodatki w postaci autentycznego zakopiańskiego malarstwa na szkle jeszcze bardziej podkreślają indywidualny charakter tego projektu.

Szafa w stylu secesyjnym

Wykonany na zamówienie, autorski projekt szafy garderobianej w stylu secesyjnym, nawiązujący do najpiękniejszych ikon meblarstwa tamtego okresu. Trzydrzwiowa szafa wykonana z drewna dębowego i drewnianej płyty stolarskiej, fornirowanej naturalną okleiną dębową. Na środkowych drzwiach za którymi znajdują się półki, umieszczone jest podwójnie fazowane lustro, natomiast płyciny skrajnych drzwi dolnych zdobią ornamenty o motywach roślinnych. Przestrzenie za drzwiami nad szufladami po prawej i lewej stronie przeznaczone są na zawieszaną garderobę. Zwieńczenie mebla stanowi charakterystyczna dla stylu secesji korona, z którą ciągłość wzorniczą stanowią czoła szuflad. Drzwi do korpusu szafy zamontowane na mosiężnych zawiasach taśmowych, natomiast elementy korpusu są połączone między sobą specjalnymi mosiężnymi łącznikami pozwalającymi na wielokrotny montaż i demontaż mebla. Powłoka szafy wykończona najwyższej jakości produktami renomowanej brytyjskiej firmy o ponad stuletniej tradycji Fiddes&Son: wybarwienie – bejca olejna Fiddes Naphtha Stain ” Golden Oak ” wykończenie – dwie powłoki podkład szelakowy ciężki, trzy powłoki politura Fiddes Heavy French Polish. Na specjalne życzenie klienta, w oparciu o ten projekt, istnieje możliwość wykonania reprezentacyjnego kompletu mebli rozszerzonego o stylowe biurko i bibliotekę – zestaw gabinetowy, lub o stylowe łóżko i szafki nocne tzw. nakastliki, tworząc komplet mebli klasycznej sypialni.

Etażerka w stylu eklektycznym

Etażerka (z francuskiego étagère, co znaczy regał) opracowana na podstawie oryginalnego wzoru z końca XIX wieku. Do wykonania tego pięknego mebelka zostały zastosowane trzy gatunki drewna. Główna konstrukcja oparta jest na drewnie sosnowym, natomiast na tralki i laufry galeryjki zostało użyte drewno olchy. Wieńcząca mebel korona i tak zwana broda umieszczona pod dolną półką etażerki zostały wykonane w drewnie lipy. Do wybarwienia została użyta kompozycja bejc firmy Fiddes&Son, uzyskana z połączenia w odpowiedniej proporcji barw: golden i dark oak, co w powiązaniu z dwiema warstwami twardego olejowosku wykańczającego powierzchnię drewna, pozwoliło osiągnąć wspniały wiekowy, antyczny wygląd.

wymiary etażerki: 90 cm x 68 cm x 28 cm

Mebel wykonywany wyłącznie na zamówienie, sygnowany i oznaczony kolejnym numerem.

Etażerka – trzy półki z szufladką

Nawiązująca do mebli eklektycznych stojąca etażerka z trzema półkami i szyfladką pod górnym blatem. Mebel wykonany tą samą techniką jak etażerka powyżej. Czoło szufladki fornirowane naturalną okleiną orzechową. Wybarwienie bejcą sapele wykończenie politurą szelakową.

wymiary etażerki: 120 cm x 60 cm x 35 cm